Cildi Genç Tutmanın Yolları

Kadınların bazı yapacakları yöntemler ile daha iyi bir cilt elde etmeleri mümkündür.

Kadınların bazı yapacakları yöntemler ile daha iyi bir cilt elde etmeleri mümkündür. Cildi gençleştiren ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlayan bu yollar ile etkili sonuçlar alınacaktır. Bu yöntemlerle birlikte genç bir görünüm isteyen kadınların pahalı kremleri uygulamasına gerek olmadığını belirtilmektedir. Sürekli uygulanması gereken yollar olan bu yöntemlerin, cilt için gençleştirici etkileri bilinmektedir.

Cildi Sadece Günde 1 Defa Yıkamak: Dermatologların önerisi cilt temizliğini sağlamak için günde yalnızca bir kez cildi yıkamaktır. Çünkü bu sayede cildin tam olarak nemlendirilmesi sağlanır. Çünkü çok fazla yüz yıkamak cilt kuruluğu yapabilmektedir. Bu yüzden özellikle yatmadan önce yüzün yıkanması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında cilt nemlendiricilerinin kullanılmasına devam edilmesi gerekmektedir. Ayrıca cilt her zaman temiz tutulmalı ve makyaj öncesi de temizlenmelidir. Ayrıca gün boyu makyajı temizlemeden yatmak yanlış bir karardır.

Sigara Kullanmamak: Uzmanların belirttiği üzere cilde en büyük zarar veren şeylerden biri sigaradır. Sigara cildin daha çabuk yaşlanmasına neden olan şeyler arasında gösterilmektedir. Kırışıklıklara neden olan sigara, ayrıca cildi solgun ve sarı bir görünüme getirmektedir. Sigara kullananların daha çabuk yaşlanma belirtileri yaşadıkları ortaya çıkmıştır. Bu yüzden cilt bakımına yönelik sigaradan uzak durmak gereklidir. Ayrıca sadece sigara içmemekte sorunun geçmesini sağlamaz. Sigara içilen ortamlardan da uzak durmak gerekmektedir. Çünkü sigara dumanı bu haliyle cilde etki ederek cilde onlarca zararı dokunan şeylerden biri olmaktadır.

Uyuma Şekline Dikkat Etmek: Cilt kırışıklıklarına yol açan şeylerden birinin uyuma şekli olduğu ortaya çıkmıştır. Özellikle yanlış şekilde uyuyanların kırışıklıklarının daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sırt üstü uyumamak gerekir. Bu uyku pozisyonu yüzde ince çizgilerin görünümünü arttırırken ayrıca gözaltı morluklarının da oluşmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden sırtüstü uyumak tavsiye edilmektedir. Bunun yanında uykunun kalitesizliği de cilt kırışıklıklarına yol açmaktadır. Cilt gençliğini sağlamak için günde en az 7 saat uyumak gerekir. Bundan daha az sürede tamamlanan uyku ise, ciltte önemli sorunlara yol açmaktadır.

Yüz Yogası Yapmak: Özellikle günümüzde oldukça popülerleşmeye başlamış olan bir yöntemdir. Yüz yogasının amaçları arasında cildi gençleştirmek ve yaşlılık belirtilerini azaltmak vardır. Ayrıca erken yaşlarda başlayan yüz yogası ile kırışıkların daha az olacağı tahmin edilmektedir. Bunun yanında başka faydaları arasında ise, gözaltı morluklarını azaltması ve yüz sarkmasını önlemesi bulunmaktadır. Yüz yogasını oluşturan bu hareketlerin cildin yüz yapısını güçlendirdiği ve cildin daha esnek ve yumuşak tuttuğu ortaya çıkmıştır.