Yağlı Ciltler İçin Peeling Nasıl Yapılır

Yağlı ciltler bütün ciltlerden daha çok bakım isteyen bir cilt türüdür.

Yağlı ciltler bütün ciltlerden daha çok bakım isteyen bir cilt türüdür.

Bu cilt yapısının türü oldukça sorunlu ve bakım isteyen türdendir. Ayrıca sivilce oluşumuna en müsait olan cilt yapısı budur. Bunun yanında siyah noktalar ve aknelerde bu ciltlerde sık sık görülür. Cildin düzenli temizliğinin yapılması ve arındırılması gerekmektedir. Bu bakım yapılmazsa cilt üzerinde daha fazla sorunun görülmesi mümkündür. Doğal olarak yapılacak olan peeling yöntemi ile yağlı ciltler için iyi sonuçlar görmek mümkündür. Bu peelingin kullanımı ile birlikte cildin yağının dengelenmesi sağlanmış olacaktır.

Kahve İle Peeling Yöntemi:

Kahve özellikle son yıllarda cilt bakımı için oldukça sık kullanılmaktadır. Çünkü kahvenin nemlendirici ve besleyici etkileri bulunmaktadır. Özellikle yağlı ciltler için iyi bir temizleyici olmuştur. Peeling yönteminde kahvenin kullanılmasıyla birlikte, arındırıcı bir sonuç görülecektir. Bu yüzden yağlı ciltler için kahvenin kullanımı önerilmektedir. Kahve peeling yöntemi için, kahve telvesinin yüze uygulanması yeterlidir. 10 dakika yüzde bekletilen kahve ılık suyla durulanarak işlem tamamlanır. Günlük olarak yapılan bu peeling yöntemi parlak ve sağlıklı bir cilt yapısını ortaya çıkaracaktır.

Şeker İle Peeling Yöntemi:

Yağlı ciltler için önerilen diğer peeling ise şeker maskesidir. Çünkü şeker yağlı ciltler için arındırıcı ve nemlendirici özelliktedir. Ayrıca bu maskenin yapımından sonra pürüzsüz bir cilt elde edilmiş olacaktır. Bu maskenin yapımı için şekerin, tuz ve limonla karıştırılması yeterlidir. Yüze eşit olarak uygulanan maske, bir süre bekletildikten sonra ılık suyla yıkanarak tamamlanır.
Gül Suyu İle Peeling:Gül suyu yüze sağlık veren şeylerden biridir. Gül suyunun kullanılmasıyla yüz pürüzsüz ve sağlıklı bir yapıya kavuşacaktır. Ayrıca yağlı ciltlerin sorunlarını da tam olarak çözecektir. Bu maskenin uygulanmasıyla birlikte, akne ve sivilce gibi sorunların ciltten atılacağı görülecektir. Bu maskenin uygulanması için ise, sadece limon suyu yeterli olacaktır.

Kivi İle Peeling Yöntemi:

Kivinin cildi yumuşatıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca besleyici özelliği de oldukça fazladır. Kivinin cilde uygulanmasıyla bu bölgede yumuşak ve canlı bir cilt meydana gelir. Ayrıca cildi ölü derilerden arındırma özelliği vardır. Cilt için güzelleştirici etkisi bulunan kivi, peeling olarak ise oldukça çok kullanılmaktadır. Bu yöntemin etkisinin arttırılması için ise yoğurt ile yüze uygulanması gerekmektedir. Peeling yöntemlerinde daha sağlıklı sonuçların alınması için işlemlerin en az haftada bir kez uygulanması gerekir. Haftada iki kez peeling önerilmemektedir. Çünkü bu işlem cildi kurutabilir.